Twój 1% dla Włoszczowskiego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 stycznia 2018

Tu liczy się każdy dzień, troskliwa opieka, obecność drugiego człowieka w bezsilności i chorobie. Dobrze oddają to słowa Cicely Saunders - brytyjskiej lekarki, założycielki Hospicjum św. Krzysztofa w Londynie, twórczyni nowoczesnej medycyny paliatywnej: „Liczysz się tylko Ty, ponieważ jesteś sobą. Liczysz się do ostatniej chwili swojego życia. I zrobimy wszystko, żeby Ci pomóc nie tylko umrzeć w spokoju, lecz żyć aż do śmierci”. 

Stan terminalny to aktywny postępujący proces chorobowy, który nie powoduje już leczenia przyczynowego i nieuchronnie prowadzi do odejścia. Zaangażowanie i poziom empatii personelu pomaga przetrwać ból i cierpienie do końca. Bardzo ważne w tych chwilach jest profesjonalne wsparcie, zarówno wobec samego chorego, jak i jego najbliższych. Włoszczowskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej jest Organizacją Pożytku Publicznego, która niesie taką pomoc.

Każdy z nas ma szansę sprawić, jak nauczał Święty Jan Paweł II, aby nad strachem przeważyła nadzieja, w miejsce odrzucenia weszła akceptacja. KRS: 0000242547 umożliwia przekazanie 1%  Twojego podatku dochodowego na rzecz stowarzyszenia. Przyłącz się do tych, którzy nie pozwalają innym odchodzić w cierpieniu, bo tylko razem możemy rozpocząć wielką historię pomagania.

Jak to zrobić? Należy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim "Wniosek  o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP. W rubryce "Numer KRS" należy wpisać 0000242547, a w rubryce "Wnioskowana kwota" podać kwotę stanowiącą 1% podatku. Stowarzyszenie w tym roku przeznaczy odpis na hospicjum stacjonarnego we Włoszczowie.

Spot z informacjami na temat działalności Hospicjum można znależć na stronie TV Włoszczowa, która przygotowała materiał za zgodą i wiedzą pacjentów oraz ich rodzin. Kliknij na stronę http://www.tvwloszczowa.pl/

Informacja o działalności hospicjum w serwisie internetowym Starostwa Powiatowego we Włoszczowie  http://www.powiat-wloszczowa.pl/index.php?c=article&id=1079

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie