Ziemia włoszczowska w przewodniku i w filmie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 grudnia 2019

Dwuczęściowy film „Ziemia Włoszczowska” uzupełniony o przewodnik o tym samym tytule to materiały do edukacji regionalnej przygotowane przez Fundację CEdR w ramach zadania publicznego finansowanego ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Bliskie wycieczki z dziećmi i młodzieżą są w szkołach rzadkością, planuje się raczej wyjazdy do odległych atrakcji turystycznych, dlatego zarząd fundacji uznał, że warto opracować filmowy spacer po regionie, który można by prezentować na lekcjach. Nasza ziemia pełna jest wspaniałych miejsc i obiektów, warto to młodym ludziom pokazywać. Mimo nakładu niewielkich środków i użycia dość amatorskich narzędzi, udało się realizatorowi zdjęć, wiceprezesowi zarządu fundacji Michałowi Piorunowi, oddać piękno ziemi włoszczowskiej w odsłonach różnych pór roku.

Jako pierwsi ocenili film uczestnicy przedpremierowego pokazu w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie, który odbył się 5 grudnia, następnie został on udostępniony w Internecie. Bezpłatny przewodnik zostanie przekazany do bibliotek publicznych i szkolnych.

Zadanie publiczne pn. „Powiat włoszczowski – szlak edukacji regionalnej - materiały dla nauczycieli i edukatorów” uzyskało dofinansowanie w wysokości 2 tys. złotych w konkursie ofert z zakresu edukacji w 2019 roku, przeprowadzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Całość zadania opiewała na kwotę 2,5 tys. zł. 500 złotych pochodziło z odpisów 1% podatku.

Źródło: Fundacja CEdR

Część pierwsza filmu

Część druga filmu

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie