Włoszczowa ma pierwszą społecznościową stronę o smogu. O jakości powietrza informuje mieszkaniec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 stycznia 2020

Na tlw24.pl „Smog we Włoszczowie?” można tam znaleźć informacje o stężeniu szkodliwych pyłów w danym dniu, na razie na jednym z włoszczowskich osiedli - osiedlu Reja. Ale to nie jedyne wiadomości jakie tam znajdziecie. Można ją otworzyć na niemal każdym urządzeniu mobilnym - smartfonie, tablecie i tradycyjnie - na komputerze. To idealne źródło informacji dla biegaczy czy spacerowiczów. Jakich miejsc unikać, by oddychać świeżym powietrzem? Zobacz TUTAJ

To media społecznościowe przyczyniły się do rozwoju informacji o wysokim stężeniu smogu. Duże komercyjne tytuły i stacje niekoniecznie sprawdzają się w atmosferze. To, jak temat smogu rozprzestrzenia się w internecie, pokazuje, jakie są kanały obiegu ważnych informacji w państwie i społeczeństwie i czy zdają egzamin kluczowi gracze.

Żeby to ocenić wystarczy wejść na licznik wejść do danych natężenia smogu ze stron Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i porównać z częstotliwością odwiedzin i dyskusji o smogu w social media czy dynamiką wyszukiwania tego tematu choćby na fb.

Jarosław Dragan z Włoszczowy założył w mieście pierwszy czujnik smogowy. Chce stworzyć swego rodzaju edukacyjną  sieć antysmogową. Informacje można łatwo znaleźć na przygotowanej przez Jarosława Dragana stronie internetowej. - Walka ze smogiem musi stać się jednym z filarów społecznej świadomości. Chcemy, żeby takich czujników było więcej, bo tylko zmiany świadomościowe mogą oczyścić powietrze. Walka zaczyna się od świadomości  - podkreśla Jarosław Dragan. Pytany o to, dlaczego zdecydował się na taką walkę ze smogiem, odpowiada: - Zależy mi na aktywności fizycznej i gdy, zwłaszcza zimą chcę w moim rodzinnym mieście, pobiegać lub pojeździć na rowerze to mam problem.

Twórca strony zaprasza mieszkańców do korzystania z publikowanych informacji na temat stanu powietrza, jakim oddychają we Włoszczowie, a co im dech zapiera.

Iwona Boratyn, rzecznik prasowy UG Włoszczowa

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie