Urząd Gminy Włoszczowa

Strona główna

Oplaty bezgotówkowe
Spis telefonów
Czyste powietrze - ulotka
 
Centrum Edukacji i Kultury w Czarncy zaprasza - kontakt: 609-847-103 lub 606-218-448

Witamy na naszej stronie

Grzegorz Dziubek

Serdecznie witam na stronie internetowej Gminy Włoszczowa. Miasto i Gmina ma niezwykle ciekawą przeszłość.

I welcome to the website of the Municipality Włoszczowa. The city and municipality has an interesting past.

 

 

 

Burmistrz Gminy Włoszczowa

Grzegorz Dziubek

Czytaj więcej

Aktualności

I Noworoczne Zawody Pływackie

38 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie

Powiększ zdjęcie

Odbędzie się 25 stycznia br. w sali konferencyjnej  Nr 55 Urzędu Gminy Włoszczowa nr 55 o godz. 9.W dniu  24 stycznia (poniedziałek) godz. 9 zbiorą się komisje stałe RM.

18 stycznia 2022
Czytaj więcej o: 38 sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie

Dawne tradycje wiejskie w relacjach gospodyń

Powiększ zdjęcie

Koła gospodyń wiejskich pielęgnują  dziedzictwo kulturowe, poprzez tradycyjne obrzędy, śpiew, gwarę, przyrządzanie potraw regionalnych, a także prowadzenie warsztatów rękodzieła . Działają w nich pokolenia osób, które zachowują  kulturę ludową. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach ma zamiar przystąpić do projektu, w którym planuje nagrać wypowiedzi członkiń KGW na temat życia na wsi przed laty. Możliwe, że teksty z nagrań byłyby spisane, a po zredagowaniu wydane. Wszystkie te plany zależą oczywiście od uzyskania dofinansowania, ale książnica już teraz chciałaby nawiązać kontakt z osobami, które wezmą udział w projekcie. Chętne Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Włoszczowa prosimy o kontakt z Anną Adamczyk, dyrektorem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie, tel. 41 394 34 33.

18 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Dawne tradycje wiejskie w relacjach gospodyń

Minęła 77. rocznica wyzwolenia Włoszczowy

Wczoraj miunęla 77. rocznica wyzwolenia Włoszczowy. Czytaj tutaj

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Minęła 77. rocznica wyzwolenia Włoszczowy

Nowe opłaty za wodę ścieki

Powiększ zdjęcie

Taryfikatory publikujemy w załączonych plikach.

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Nowe opłaty za wodę ścieki

Uwaga! Silny wiatr. Mieszkańcy Świętokrzyskiego dostali SMS z alertami RCB

Powiększ zdjęcie

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało w niedzielę, 16 stycznia do mieszkańców województwa świętokrzyskiego ostrzeżenia przed silnym wiatrem w poniedziałek. Wystosowało do mieszkańców apel, by usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, a w domu zamknąć okna i drzwi. Należy też przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były zaparkowane pod drzewami. Ostrzega się też, by podczas jazdy samochodem zachować szczególną ostrożność, nie tylko ze względu na mogące się łamać konary drzew, ale i ryzyko zdmuchnięcia samochodu podczas wyjeżdżania z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń. Nie powinniśmy się zatrzymywać się pod drzewami. Warto też przygotować oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii. Wiatr może bowiem uszkodzić linie energetyczne. Dzisiaj będzie bardzo mocno wiać, temperatura w Świętokrzyskiem w dzień to około 2 stopnie.

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Uwaga! Silny wiatr. Mieszkańcy Świętokrzyskiego dostali SMS z alertami RCB

Konkurs "Sołtys Roku Województwa Świętokrzyskiego"

Powiększ zdjęcie

Zarząd  Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej ogłasza doroczny konkurs "Sołtys Roku Województwa Świętokrzyskiego". Zostanie on rozstrzygnięty do 30 kwietnia br., a nagrody i wyróżnienia wręczone podczas Zjazdu Sołtysów w Wąchocku 25 czerwca. Zgłoszenia należy nadsyłać w terminie do 31 marca na adres: Stiowarzyszenie Sołtysów Ziemi Kieleckiej, ul. Wielkowiejska 1, 27 - 215 Wąchock. Zachęcamy sołectwa i wiejskie organizacje do zgłaszania kandydatów. Wniosek i regulamin publikujemy w załączonym pliku.

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Konkurs "Sołtys Roku Województwa Świętokrzyskiego"

Wiemy kto w nadchodzącą niedzielę wystąpi we Włoszczowie na XXVIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Powiększ zdjęcie

Wczoraj na scenie Centrum Kultury w Jędrzejowie trwały eliminacje do konkursu dla południowych powiatów regionu. Wystąpiło 21artystów. Jury wyłoniło 10 najlepszych. Zobacz galerię fotografii Leszka Kowalskiego tutaj

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Wiemy kto w nadchodzącą niedzielę wystąpi we Włoszczowie na XXVIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek

Ogłoszenie o przetargach

Powiększ zdjęcie

Burmistrz Gminy Włoszczowa ogłasza, że w dniu 22 lutego br. w Urzędzie Gminy Włoszczowa, przy ul. Partyzantów 14 odbędą się II ustne przetargi nieograniczone na oddanie w dzierżawę na okres do 10 lat nieruchomości stanowiących własność Gminy Włoszczowa:

- dzierżawa części nieruchomości o łącznej pow. 6,1835hapołożonych we Włoszczowie przy ul. Wiejskiejz przeznaczeniem na cele rolne;

- dzierżawa części nieruchomości o pow. 0,0665 hapołożonej w Czarncy (od ul. Włoszczowskiej) z przeznaczeniem na cele rolne.

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o przetargach

Zacięta walka w konkursie na logo Szkoły Podstawowej w Kurzelowie. Trzech równorzędnych zwycięzców, a znak ma być jeden

Powiększ zdjęcie

Przypomnijmy: pod koniec listopada ubiegłego roku Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie ogłosił konkurs na logo szkoły. Napłynęło kilkanaście uczniowskiech prac. Podsumowanie konkursu odbyło się w miniony piątek. Niestety spośród najlepszych prac komisja konkursowa nie wyłoniła tej zwycięskiej. - Wybraliśmy trzy grafiki i można powiedzieć są to trzy pierwsze miejsca ex aequo - Zuzanny Grzegorczyk, Jakuba Kryczki i Łukasza Celebańskiego. Ale musimy dokonać wyboru logo, które będzie symbolem graficznym Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Brożka. Zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionego grafika, naszego absolwenta o opinię, która z prac najlepiej spełni wymogi profesjonalnego logo - tłumaczy Norbert Celebański, dyrektor ZPO w Kurzelowie. Znak wykorzystywany będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, plakat, ulotki. Logo musi być więc czytelne i łatwe do zapamiętania. Użycie logotypu szkoły to sprawa bardziej złożona. Chociażby z uwagi na fakt, że obecnie zdecydowana większość uczelni czy szkół chroni swoje logo jako znak towarowy - Musimy te wszystkie kwestie uregulować - podkreśla dyrektor Celebański.

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Zacięta walka w konkursie na logo Szkoły Podstawowej w Kurzelowie. Trzech równorzędnych zwycięzców, a znak ma być jeden

Potężny wiatr szalał dziś nad gminą Włoszczowa

Powiększ zdjęcie

Wichura od rana siała spustoszenie w naszym regionie. Powalone drzewa, uszkodzenia i ponad 16 tys. gospodarstw bez prądu - to szacunkowy bilans dzisiejszego załamania pogody - silnego wiatru, gradu i śnieżyc przechodzących nad Świętokrzyskiem. Do niebezpiecznych sytuacji doszło także w powiedzie włoszczowskim. Jak poinformował oficer prasowy KP PSP we Włoszczowie st. kpt. Paweł Mazur od godz. 11 do 15 strażacy wyjeżdżali 14 razy. - Najgorsza sytuacja panowała w Rogienicach i Boczkowicach, w gminie Włoszczowa. Silny wiatr zrywał dachy domów mieszkalnych i budynków gospodarczych. Strażacy zabezpieczali dachy plandekami i usuwali naderwane fragmenty - relacjonował kpt. Mazur. Na miejscu w Rogienicach i Boczkowicach był burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek. Gmina udzieliła poszkodowanym niezbędnej pomocy. 

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Potężny wiatr szalał dziś nad gminą Włoszczowa

Wszystkie gminne budynki użyteczności publicznej z OZE jeszcze w marcu

Powiększ zdjęcie Fot.%20Fotowoltaika%20przy%20świetlicy%20w%20Rząbcu.

Gmina Włoszczowa chce dokończyć montaż zielonej energii na wszystkich budynkach użyteczności publicznej do końca marca, ponieważ od 1 kwietnia tego roku w życie wchodzą nowe zasady rozliczania energii produkowanej z fotowoltaiki. Przechodzimy na system net-billingu. Energia wprowadzona przez prosumenta do sieci będzie odkupowana przez przedsiębiorstwo energetyczne według jej wartości rynkowej. Zmiany będą dotyczyły tylko nowych prosumentów, gdyż osoby przyłączone już do sieci, system opustów mają zagwarantowany na 15 lat. Tym samym, osoby które przyłączą instalację do 31 marca  br. będą jeszcze mogły korzystać ze starego systemu rozliczeń. Jak już informowaliśmy OZE mają Dom Kultury, dwie włoszczowskie szkoły, Przedszkole Samorządowe nr 3,  ZPO w Koniecznie, świetlice w Nieznanowicach i Rząbcu oraz budynek Urzędu Gminy. Odnawialne źródła energii już kosztowały ponad 400 tysięcy złotych. Teraz samorząd chce zainwestować kolejne 700 tysięcy na instalacje fotowoltaiczne w Bibliotece Publicznej, Przedszkolu Samorządowym nr 3, Szkole Podstawowej w Bebelnie, na pływalni "Nemo" i hali sportowej OSiR oraz tzw. małej Jedynce" przy ul. Wiśniowej w mieście. W styczniu zostaną ogłoszone przetargi, a montaż zakończy się w marcu.

17 stycznia 2022
Czytaj więcej o: Wszystkie gminne budynki użyteczności publicznej z OZE jeszcze w marcu