Aktualności
Artykuły
Wielkie piknikowanie na miejskim stadionie
Murawę stadionu OSiR opanowały już przedszkolaki. Uczestniczą w warsztatach, pogadankach, pokazach, kursach. Kolejka do gąsiennicy. Każdy chce usiąść na krowie. Wesoło na zjeżdżalni. Krzyżówki, malowanki. Ich są miejsca zabaw. Gromadzą się wszędzie tam, gdzie zostały dla nich przygotowane atrakcje, a tych nie brakuje. Prawdziwe oblężenie. Organizatorzy zapewnili dzieciom dzień pełen wrażeń w nietypowej scenerii. Odwiedzając to miejsce, spędzą czas radośnie, ale równocześnie aktywnie. Tutaj każdy może poczuć się jak dziecko! Stadion zamienił się w krainę dla małych pasjonatów ekologii i ciekawostek przyrodniczych ze świata. Na całego trwa dziś od rana V Piknik Ekologiczny pn. "Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci". Jeśli poczuliście się zachęceni do zwiedzenia tego bajkowego miasteczka, nie ma na co czekać. Dzień tutaj spędzony gwarantuje niezwykłą, niezapomnianą i fajną zabawę. Piknik odwiedził burmistrz Grzegorz Dziubek z zastępcą Sławomirem Owczarkiem.
Mieli pomysł na odpady, wypadli najlepiej
To była V, można rzec jubileuszowa, edycja konkursu ekologicznego pn. "Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci". Każdy kto obejrzał prace nie miał wątpliwości, że projekty recyklingowe są naprawdę fajne, zwłaszcza gdy można przekształcić śmieci w coś nowego i użytecznego, a czasem nadzwyczajnego. Uczestnicy konkursu nie zadawali sobie pytań czy można z niewykorzystywanych już produktów, często traktowanych jak odpady, stworzyć coś, czemu zostanie nadana nowa funkcjonalność i większa wartość? Udowodnili, że można – upcykling, bo tak nazywa się ten proces, zyskuje na popularności także we Włoszczowie. Nagrody laureatom konkursu wręczyli dziś fundatorzy wicestarosta włoszczowski Zbigniew Krzysiek oraz burmistrz Grzegorz Dziubek. - Są takie wakacyjne. Życzę Wam bezpiecznego odpoczynku - dorzucił do gratulacji włodarz miasta.
Znamy laureatów V edycji konkursu „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci”
Komisja konkursowa dokonała rozstrzygnięcia i wyłoniła najlepsze prace, choć nie było to łatwe. Okazuje się, że ze śmieci można zrobić wiele genialnych rzeczy. Toteż nie brakowało pomysłów, plastycznej wyobraźni, inspiracji i ogromnego wkładu pracy. Zobaczcie sami. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami były butelki, kubeczki, wytłaczanki na jajka oraz papier. Napłynęło 122 prace. A oto zwycięzcy, pulę nagród zgarnęła włoszczowska "Dwójka" - Eryk Peroń, Adam Buczyński, Patryk Chamera. Nagrody zostaną wręczone 21 czerwca, o godz. 13.30, podczas organizowanego przez Urząd Gminy Pikniku Ekologicznego, który odbędzie się na stadionie OSiR. Pełna lista nagrodzonych w załączonym pliku. Gratulujemy!
Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – V edycja konkursu plastyczno - technicznego
Gmina Włoszczowa w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej promującej segregację odpadów komunalnych, serdecznie zaprasza uczniów naszych szkół do udziału w konkursie. Dla najlepszych czekają nagrody sportowo-turystyczne o łącznej wartości do 10 000,00 zł.
Bezpłatny odbiór wielkogabarytów, zużytego sprzętu elektronicznego, opon i folii po sianokiszonkach
Od dnia 15 - 28 marca na terenie miasta i gminy Włoszczowa odbędzie się zbiórka wielkogabarytów, zużytego sprzętelektronicznego, opon i folii po sianokiszonkach.
Nie ma śmieci – są surowce
Odbyła się już 24 międzynarodowa edycja Akcji Sprzątanie Świata 2017. Sprzątali, uczyli nie śmiecić, zmieniali myślenie o odpadach pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Akcję w naszej gminie podsumowaliśmy pod koniec września. Wzięło w niej udział kilkanaście placówek oświatowych.
Bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach
W dniach od 16 - 31 października br. na terenie miasta i gminy Włoszczowa odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach. Prosimy o wystawianie odpadów w dniu odbioru do godziny 7.00. Odpady wystawione po podanych terminach i czasie nie będą odbierane. Niepotrzebny sprzęt należy wystawić przed posesję lub przy pojemnikach na odpady komunalne – mieszkańcy bloków. Elektrośmieci niekompletne nie będą odbierane. Folia po sianokiszonkach powinna być oczyszczona z zanieczyszczeń (bez siatek i sznurków).
Konkurs pn.: „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – edycja IV” rozstrzygnięty!
Dotacja na konkurs plastyczno - techniczny „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?
Opłaty za odbiór śmieci bez zmian
Dla przypomnienia poniżej publikujemy stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które obowiązują również w 2017r.
Spółka PGKiM odbiera pojemniki
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. będzie zabierać swoje pojemniki z terenu sołectw w terminach: 14 lutego – Ludwinów, Rogienice, Ogarka, Bebelno-Kolonia, Bebelno-Wieś, Boczkowice, Dąbie. 16 lutego – Konieczno.17 lutego – Wymysłów, Rząbiec, Nieznanowice, Przygradów. Prosimy o wystawianie przed posesję opróżnionych pojemników.
Strona: 1/2
- Strona: bieżąca1
- Strona: 2
- następna
- Przejdź na koniec