Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wielkie piknikowanie na miejskim stadionie

Przejdź do - Wielkie piknikowanie na miejskim stadionie

Murawę stadionu OSiR opanowały już przedszkolaki. Uczestniczą w warsztatach, pogadankach, pokazach, kursach. Kolejka do gąsiennicy. Każdy chce usiąść na krowie. Wesoło na zjeżdżalni. Krzyżówki, malowanki. Ich są miejsca zabaw. Gromadzą się wszędzie tam, gdzie zostały dla nich przygotowane atrakcje, a tych nie brakuje. Prawdziwe oblężenie. Organizatorzy zapewnili dzieciom dzień pełen wrażeń w nietypowej scenerii. Odwiedzając to miejsce, spędzą czas radośnie, ale równocześnie aktywnie. Tutaj każdy może poczuć się jak dziecko! Stadion zamienił się w krainę dla małych pasjonatów ekologii i ciekawostek przyrodniczych ze świata. Na całego trwa dziś od rana V Piknik Ekologiczny pn. "Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci". Jeśli poczuliście się zachęceni do zwiedzenia tego bajkowego miasteczka, nie ma na co czekać. Dzień tutaj spędzony gwarantuje niezwykłą, niezapomnianą i fajną zabawę. Piknik odwiedził burmistrz Grzegorz Dziubek z zastępcą Sławomirem Owczarkiem.

22 czerwca 2018

Mieli pomysł na odpady, wypadli najlepiej

Przejdź do - Mieli pomysł na odpady, wypadli najlepiej

To była V, można rzec jubileuszowa, edycja konkursu ekologicznego pn. "Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci". Każdy kto obejrzał prace nie miał wątpliwości, że projekty recyklingowe są naprawdę fajne, zwłaszcza gdy można przekształcić śmieci w coś nowego i użytecznego, a czasem nadzwyczajnego. Uczestnicy konkursu nie zadawali sobie pytań czy można z niewykorzystywanych już produktów, często traktowanych jak odpady, stworzyć coś, czemu zostanie nadana nowa funkcjonalność i większa wartość? Udowodnili, że można – upcykling, bo tak nazywa się ten proces, zyskuje na popularności także we Włoszczowie. Nagrody laureatom konkursu wręczyli dziś fundatorzy wicestarosta włoszczowski Zbigniew Krzysiek oraz burmistrz Grzegorz Dziubek. - Są  takie wakacyjne. Życzę Wam bezpiecznego odpoczynku - dorzucił do gratulacji włodarz miasta.

22 czerwca 2018

Znamy laureatów V edycji konkursu „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci”

Przejdź do - Znamy laureatów V edycji konkursu „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci”

Komisja konkursowa dokonała rozstrzygnięcia i wyłoniła najlepsze prace, choć nie było to łatwe. Okazuje się, że ze śmieci można zrobić wiele genialnych rzeczy. Toteż nie brakowało pomysłów, plastycznej wyobraźni, inspiracji i ogromnego wkładu pracy. Zobaczcie sami. Najczęściej wykorzystywanymi materiałami były butelki, kubeczki, wytłaczanki na jajka oraz papier. Napłynęło 122 prace. A oto zwycięzcy, pulę nagród zgarnęła włoszczowska "Dwójka" - Eryk Peroń, Adam Buczyński, Patryk Chamera. Nagrody zostaną wręczone 21 czerwca, o godz. 13.30, podczas organizowanego przez Urząd Gminy Pikniku Ekologicznego, który odbędzie się na stadionie OSiR. Pełna lista nagrodzonych w załączonym pliku. Gratulujemy!

19 czerwca 2018

Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – V edycja konkursu plastyczno - technicznego

Przejdź do - Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – V edycja konkursu plastyczno - technicznego

Gmina Włoszczowa w ramach prowadzonej edukacji ekologicznej promującej segregację odpadów komunalnych, serdecznie zaprasza uczniów naszych szkół do udziału w konkursie. Dla najlepszych czekają nagrody sportowo-turystyczne o łącznej wartości do 10 000,00 zł.

8 maja 2018

Bezpłatny odbiór wielkogabarytów, zużytego sprzętu elektronicznego, opon i folii po sianokiszonkach

Przejdź do - Bezpłatny odbiór wielkogabarytów, zużytego sprzętu elektronicznego, opon i folii po sianokiszonkach

Od dnia 15  - 28 marca na terenie miasta i gminy Włoszczowa odbędzie się zbiórka wielkogabarytów, zużytego sprzętelektronicznego, opon i folii po sianokiszonkach.

7 marca 2018
Czytaj więcej o: Bezpłatny odbiór wielkogabarytów, zużytego sprzętu elektronicznego, opon i folii po sianokiszonkach

Nie ma śmieci – są surowce

Przejdź do - Nie ma śmieci – są surowce

Odbyła się już 24 międzynarodowa edycja Akcji Sprzątanie Świata 2017. Sprzątali, uczyli nie śmiecić, zmieniali myślenie o odpadach pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Akcję w naszej gminie podsumowaliśmy pod koniec września. Wzięło w niej udział kilkanaście placówek oświatowych.

3 października 2017
Czytaj więcej o: Nie ma śmieci – są surowce

Bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach

Przejdź do - Bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach

W dniach od 16 - 31 października br. na terenie miasta i gminy Włoszczowa odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach. Prosimy o wystawianie odpadów w dniu odbioru do godziny 7.00. Odpady wystawione po podanych terminach i czasie nie będą odbierane. Niepotrzebny sprzęt należy wystawić przed posesję lub przy pojemnikach na odpady komunalne – mieszkańcy bloków. Elektrośmieci niekompletne nie będą odbierane. Folia po sianokiszonkach powinna być oczyszczona z zanieczyszczeń (bez siatek i sznurków).

3 października 2017
Czytaj więcej o: Bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektronicznego i folii po sianokiszonkach

IV Piknik Ekologiczny

Przejdź do - IV Piknik Ekologiczny
16 czerwca 2017

Konkurs pn.: „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – edycja IV” rozstrzygnięty!

Przejdź do - Konkurs pn.: „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci – edycja IV” rozstrzygnięty!
16 czerwca 2017

Dotacja na konkurs plastyczno - techniczny „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?

Przejdź do - Dotacja na konkurs plastyczno - techniczny „Co mogą zrobić dzieci z segregowanych śmieci?
11 maja 2017

Opłaty za odbiór śmieci bez zmian

Przejdź do - Opłaty za odbiór śmieci bez zmian

Dla przypomnienia poniżej publikujemy stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które obowiązują również w 2017r.

13 marca 2017
Czytaj więcej o: Opłaty za odbiór śmieci bez zmian

Spółka PGKiM odbiera pojemniki

Przejdź do - Spółka PGKiM odbiera pojemniki

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. będzie zabierać swoje pojemniki z terenu sołectw w terminach: 14 lutego  – Ludwinów, Rogienice, Ogarka, Bebelno-Kolonia, Bebelno-Wieś, Boczkowice, Dąbie. 16 lutego – Konieczno.17 lutego – Wymysłów, Rząbiec, Nieznanowice, Przygradów.  Prosimy o wystawianie przed posesję opróżnionych pojemników.

10 lutego 2017