Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Badanie wad postawy

Przejdź do - Badanie wad postawy

Wady postawy stają się obecnie jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Nasz wiek to czas automatyzacji, komputeryzacji oraz wygodnego, siedzącego trybu pracy i wypoczynku. Wśród dzieci i młodzieży skutkuje to coraz częściej zaobserwowanymi nieprawidłowościami postawy, które występują w obrębie całego ciała: od wad stóp, kolan, klatki piersiowej, po wady kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej i skoliozy. Taki stan rzeczy potwierdzają liczne badania publikowane przez niezależne ośrodki. 5 września br, w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbędzie się bezpłatne badanie wad postawy. Zapraszamy.

2 września 2015

„Czarniecki” zaprasza na I Powiatowy Festyn Zdrowia „Czas na Zdrowie!”

Przejdź do - „Czarniecki” zaprasza na I Powiatowy Festyn Zdrowia „Czas na Zdrowie!”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie ul. Koniecpolska 40 serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta,  gminy  i powiatu Włoszczowa na I Powiatowy Festyn Zdrowia „Czas na Zdrowie” w ramach projektu Fundacji Banku Ochrony Środowiska, który odbędzie się na terenie naszej placówki w dniu 5 czerwca 2015 r. w godzinach 1000 – 1300.
1 czerwca 2015
Czytaj więcej o: „Czarniecki” zaprasza na I Powiatowy Festyn Zdrowia „Czas na Zdrowie!”

Program "Aktywny Samorząd 2015r."

Przejdź do - Program "Aktywny Samorząd 2015r."

Zarząd PFRON wprowadził korzystne zmiany treści i nowy tekst jednolity dokumentu pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2015 roku. Zmiany dokumentu dotyczą modułu II (pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym).

 

29 maja 2015
Czytaj więcej o: Program "Aktywny Samorząd 2015r."

Akcja promocyjna dot. udaru mózgu

Wojewoda Świętokrzyski Pani Bożentyna PałkaKoruba od roku 2014 prowadzi akcję promocyjną mającą na celu kompleksową zmianę podejścia do udaru mózgu mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Według statystyk w Polsce do udaru mózgu dochodzi średnio co 8 minut. Jest to trzecia co do częstości przyczyna zgonów i najczęstsza przyczyna niesprawności u ludzi powyżej 40 roku życia.
Podczas akcji zostaną zorganizowane stoiska (miasta, gminy) promocyjno - informacyjne, gdzie będą przeprowadzone bezpłatne badania ciśnienia tętniczego, oraz badanie poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu. W dniu 23 czerwca 2015 r. w godzinach 10-13 w obrębie ulicy Piać Wolności (park) zostanie ustawiony namiot, w którym przeprowadzone zostaną bezpłatne badania ciśnienia tętniczego oraz kolportaż ulotek. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz wiedzy o profilaktyce przeciwko udarom.

28 maja 2015

Kampania "Rak. To się leczy"

Przejdź do - Kampania "Rak. To się leczy"

Tegoroczne międzynarodowe obchody Światowego Dnia Chorych na Stwardnienie Guzowate odbyły się pod hasłem „Nie ma dwóch pacjentów tak samo chorujących na to schorzenie” (ang.: „No two TSC stories are the same”). Stwardnienie guzowate to choroba, która może przebiegać w bardzo różny sposób, z różnymi objawami o zróżnicowanym stopniu nasilenia. Wspólnym mianownikiem jest tworzenie się guzów, które mogą atakować niemal każdy organ: serce, nerki, płuca, mózg… W Polsce chorzy stykają się z szeregiem problemów od diagnozowania począwszy, a kończąc na dostępności nowoczesnych terapii.

19 maja 2015
Czytaj więcej o: Kampania "Rak. To się leczy"

Bezpłatne badania mammograficzne

Przejdź do - Bezpłatne badania mammograficzne

27 maja w OSiR we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 2 odbędą się badania mammograficzne kobiet w wieku 50-do 69 lat, które w ostatnich 2 latach nie wykonywały badań. Do rejestracji telefonicznej należy przygotować nr PESEL i nr telefonu. Infolinia i zapisy: 42 254 64 10 lub 517 54 40 04.

25 maja 2015

Dzień Otwarty w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy zaprasza wszystkie Panie w związku z „Europejskim Tygodniem Walki z Rakiem” na „Dzień Otwarty” w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, który odbędzie się w sobotę 23 maja 2015 r. w godzinach od 10.00 do 13.00.

12 maja 2015
Czytaj więcej o: Dzień Otwarty w Świętokrzyskim Centrum Onkologii

Dyżury specjalistów w maju 2015r.

DYŻURY SPECJALISTÓW W MAJU 2015 ROKU

XIII ŚWIĘTOKRZYSKIE DNI PROFILAKTYKI

RODZINA WSPÓLNĄ TROSKĄ

12 maja 2015
Czytaj więcej o: Dyżury specjalistów w maju 2015r.