Gospodarka niskoemisyjna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Instrukcja obsługi kolektorów słonecznych oraz serwis

Przejdź do - Instrukcja obsługi kolektorów słonecznych oraz serwis

W załączniku została udostępniona instrukcje obsługi instalacji solarnych w formacie pdf.

30 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Instrukcja obsługi kolektorów słonecznych oraz serwis

Zielona energia w gminie Włoszczowa. Fotowoltaika już jest, bliżej do kolektorów

Przejdź do - Zielona energia w gminie Włoszczowa. Fotowoltaika już jest, bliżej do kolektorów

Przypomnijmy: na początku listopada ubiegłego roku dwie firmy rozpoczęły montaż kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych na terenie miasta i gminy Włoszczowa. Na realizację tego programu samorząd pozyskał dofinansowanie. Gmina Włoszczowa otrzymała z Unii Europejskiej 2 232 486,03 złotych dotacji, co stanowi dla mieszkańca 60 % kwoty netto instalacji. Dzięki temu instalacje będą miały 352 włoszczowskie gospodarstwa domowe. 154 wnioski dotyczą kolektorów słonecznych, a 221 - instalacji fotowoltaicznych. Z dobrodziejstwa ogrzewania słońcem cieszą się na razie właściciele fotowoltaiki. - W 100 gospodarstwach już są kolektory -  poinformował Krzysztof Surowy z firmy Flexi Power, która montuje urządzenia do konwersji energii. Dzisiaj ekipy pracowały w Koniecznie i w Czarncy. - Mamy do wykonania jeszcze 55 instalacji. Tempo prac zależy od zawieranych umów i wpłaty pieniędzy. Chęć posiadania kolektora wyraża właścicielka posesji, gdzie dach domu pokrywa eternit. Jeśli ta pani zdąży wymienić eternit na blachę, nie będzie problemów z montażem - wyjaśnił Krzysztof Surowy.

13 lutego 2020

Instrukcje obsługi instalacji fotowoltaicznych oraz serwis

Przejdź do - Instrukcje obsługi instalacji fotowoltaicznych oraz serwis

W załączniku zostały udostępnione instrukcje obsługi instalacji fotowoltaicznych w formacie pdf.

14 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Instrukcje obsługi instalacji fotowoltaicznych oraz serwis

Włoszczowa na liście dofinansowania OZE

Przejdź do - Włoszczowa na liście dofinansowania OZE

21 lutego Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął konkurs i dokonał wyboru 22 projektów do dofinansowania w ramach jednoetapowego konkursu zamkniętego nr RPSW.03.01.00-IZ.00-26-105/17 w ramach Działania 3.1 Wytwarzania i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Całkowita kwota dofinansowania projektów wynosi 60 045 549,72 zł, natomiast całkowita wartość projektów wynosi 116 316 670,71 zł. Wniosek Gminy Włoszczowa jest trzeci na liście. Realizacja projektu będzie odbywała się według harmonogramu działań. O szczegółach poinformujemy zainteresowanych po podpisaniu umowy, dlatego prosimy o cierpliwość, bo zwykle po ukazaniu się dobrych informacji pada lawina pytań. Na pewno na nie odpowiemy. Zostanie zorganizowane spotkanie na temat długo oczekiwanego projektu, który pomoże obniżyć wydatki na zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Budowa mikroinstalacji OZE dla mieszkańców gminy Włoszczowa opiewa na kwotę 4 154 122,43 zł. Wartość dofinanowania wyniesie 2 232 486,03 zł. O odnawialne instalacje ubiega się 352 gospodarstwa. W studium wykonalności znalazło się 154 kolektory słoneczne i 221 instalacji fotowoltaicznych dostosowanych do produkcji energii elektrycznej.

28 lutego 2018
Czytaj więcej o: Włoszczowa na liście dofinansowania OZE

OZE: mieszkańcy podpisują z gminą umowy użyczenia

Przejdź do - OZE: mieszkańcy podpisują z gminą umowy użyczenia

W związku z zakończeniem inspekcji technicznych, w ramach Projektu dotyczącego Odnawialnych Źródeł Energii, zapraszamy Mieszkańców, których posesje zostały pozytywnie zakwalifikowane, do odbioru Raportu. Inspekcja miała za zadanie wykazać jakiej mocy urządzenia mogą być zamontowane na budynku. Raport można odebrać w Urzędzie Gminy Włoszczowa, pok. 36, II piętro w godz. 8:00 – 16:00.

2 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: OZE: mieszkańcy podpisują z gminą umowy użyczenia

Odnawialne źródła energii – odbierz umowę

Przejdź do - Odnawialne źródła energii – odbierz umowę

W związku z działaniem 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020" informujemy, że inspekcje techniczne na terenie Gminy Włoszczowa zostały zakończone. Mieszkańców, którzy złożyli dokumenty kwalifikujące do Projektu zapraszamy po niezwłoczny odbiór umów. Prosimy o osobiste stawiennictwo w pok. 36, II piętro w godz. 8:00 – 16:00.

 

30 maja 2017
Czytaj więcej o: Odnawialne źródła energii – odbierz umowę

Odnawialne Źródła Energii: Wypełniłeś ankietę, podpisałeś umowę, dowiedz się o kolejnych etapach weryfikacji

Przejdź do - Odnawialne Źródła Energii: Wypełniłeś ankietę, podpisałeś umowę, dowiedz się o kolejnych etapach weryfikacji

17 lutego br. Gmina Włoszczowa zakończyła nabór ankiet oraz umów w ramach Projektu dotyczącego odnawialnych źródeł energii. Zainteresowani złożyli blisko 500 deklaracji. Odbyły się 23 spotkania. Jako pierwsi w powiecie zakończyliśmy ten etap projektu. I co dalej?

21 lutego 2017
Czytaj więcej o: Odnawialne Źródła Energii: Wypełniłeś ankietę, podpisałeś umowę, dowiedz się o kolejnych etapach weryfikacji

Zdecyduj o eko-energii

Przejdź do - Zdecyduj o eko-energii
Zostało jeszcze 9 dni, by wypełnić ankietę i złożyć umowy. Burmistrz Grzegorz Dziubek informuje Mieszkańców, że w związku z planowanym przez Urząd Marszałkowski na II kwartał 2017 r. naborem wniosków w ramach działania 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020" Gmina Włoszczowa zamierza aplikować o dofinansowanie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła z zakresu odnawialnych źródeł energii. W okresie od 9 stycznia do 6 lutego br. zostały zorganizowane 23 spotkania z Mieszkańcami. Wszystko po to, aby przekazać szczegółowe informacje o możliwościach skorzystania z Programu. Zaprezentowane były również informacje o korzyściach instalacji  oraz finansowaniu i procedurze naboru.
8 lutego 2017

Poprawa jakości powietrza i lepsza edukacja ekologiczna – będą na to pieniądze z WFOŚ i GW

Przejdź do - Poprawa jakości powietrza i lepsza edukacja ekologiczna – będą na to pieniądze z WFOŚ i GW

Sprawdzony i dobrze przyjęty przez społeczeństwo województwa świętokrzyskiego w 2016 r – Program dla osób fizycznych „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni, zakup i montaż odnawialnych źródeł energii, termomodernizację budynków”, będzie kontynuowany w tym roku. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach uruchomił II edycję programu. 3 lutego w  Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyło się spotkanie informacyjne, dotyczące m.in. dofinansowywania przez WFOŚ i GW działań na rzecz ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powietrza.

6 lutego 2017
Czytaj więcej o: Poprawa jakości powietrza i lepsza edukacja ekologiczna – będą na to pieniądze z WFOŚ i GW

Termin składania ankiet i umów wydłużony

Przejdź do - Termin składania ankiet i umów wydłużony

Do 17 lutego można składać ankiety i podpisywać umowy w ramach działania 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020". Oferta Programu została poszerzona o dofinansowanie zakupu ekologicznych kotłów na pellety.

 

30 stycznia 2017

Korzystaj z darmowej energii i zapewnij sobie komfort na lata

Przejdź do - Korzystaj z darmowej energii i zapewnij sobie komfort na lata

Tylko do 31 stycznia br. masz czas na wypełnienie ankiety i podpisanie umowy. Możesz zainstalować kolektory słoneczne, moduły fotowoltaiczne, pompy ciepła. Nie zwlekaj, warość dofinanansowania może wynieść nawet  70 procent. Chętnie Ci pomożemy przygotować potrzebne dokumenty.

24 stycznia 2017

Odnawialne Żródła Energii - czysta energia, niższe rachunki, zdrowsze powietrze

Przejdź do - Odnawialne Żródła Energii - czysta energia, niższe rachunki, zdrowsze powietrze

Musimy utrzymać opłaty za energię elektryczną na najniższym możliwym poziomie a jednocześnie maksymalnie obniżyć emisje dwutlenku węgla - marzenie nie tylko polityków, wielkiego biznesu, ale przede wszystkim rzeszy użytkowników. Pod koniec ubiegłego roku jak Polska długa i szeroka rozeszła się wieść, że jedna z parafii w Szczecinie będzie ogrzewana energią słoneczną. Spytacie o moc? 0,03795 MW. Mniejsze wydatki na ogrzewanie, mniej emisji gazów cieplarnianych, a za to więcej zdrowego powietrze. Zostało jeszcze tylko dwa tygodnie, aby wypełnić ankietę i podpisać umowę na instalacje fotowoltaiczne w gminie Włoszczowa, która zamierza aplikować o dofinansowanie ich dostawy i montażu w ramach działania 3.1 „Wytwarzanie i dystrybucja energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. O programie informujemy w trakcie spotkań w sołectwach.

18 stycznia 2017
Czytaj więcej o: Odnawialne Żródła Energii - czysta energia, niższe rachunki, zdrowsze powietrze