Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Najpiękniejsze zakątki regionu w obiektywie

Przejdź do - Najpiękniejsze zakątki regionu w obiektywie

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Włoszczowskiej zaprasza na 24 września br. o godz. 18 do sali kawiarnianej Domu Kultury na wernisaż wystawy fotograficznej przedstawiającej najpiękniejsze zakątki regionu. Wystawa połączona będzie z prezentacją multimedialną „Moja Korona Gór Polski” autorstwa prezesa LOT Ziemi Włoszczowskiej Michała Pioruna. „Moja Korona Gór Polski” to pasjonujące wspomnienia z licznych wypraw po najwyższych szczytach najważniejszych pasm górskich Polski.  Wystawa jest realizowana w ramach projektu „Podróże dalekie i bliskie” współfinansowanego ze środków Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą a Pilicą” w ramach działania Bonus „Między Nidą a Pilicą”.

3 września 2015
Czytaj więcej o: Najpiękniejsze zakątki regionu w obiektywie

Fascynacje Mariana Opani

Przejdź do - Fascynacje Mariana Opani

"Moje fascynacje” to tytuł recitalu Mariana Opani, w którym artysta zaprezentuje szereg piosenek i monologów. Fascynacja twórczością takich artystów jak Jacques Brell, Marian Hemar, Włodzimierz Wysocki, Wojciech Młynarski, Bułat Okudżawa składa się na recital piosenek, przeplatany ulubionymi monologami kabaretowymi pióra m.in. Antoniego Słonimskiego, Marcina Wolskiego, Jana Pietrzaka. W programie będzie można usłyszeć utwory tj.: „Cukierki dla panienki”, „Piosenka starszych kochanków” J. Brella, „Modlitwa” B. Okudżawy, „Tyle jest miast” M. Hemara, „Nieśmiały monolog” M. Wolskiego, „Brydż” A. Słonimskiego i inne.  Dom Kultury we Włoszczowie 2 października, godz.20.

2 września 2015
Czytaj więcej o: Fascynacje Mariana Opani

Festiwal Kolorów

Przejdź do - Festiwal Kolorów

Przyjdź, pomaluj swój świat czyli lato wciąż trwa. Powiatowe Centrum-Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie informuje, że 4 września br. impreza nie odbyła się z powodu złej aury. Na Festiwal Kolorów zapraszamy 11 września. Początek godz.17.

2 września 2015

Opera w twoim domu

Przejdź do - Opera w twoim domu

Słynne arcydzieło Verdiego w niemniej słynnej inscenizacji Willy’ego Deckera to produkcja, które obiegła niemal cały świat operowy. Była prezentowana na najbardziej prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji Met: Live in HD. Dziś „Traviata” należy do najbardziej popularnych oper, jednak jej premiera w Wenecji w 1853 stała się jedną z bardziej spektakularnych klap i skandali w historii opery. Choć Verdi starał się złagodzić w swym dziele wydźwięk oryginału (powieści „Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa syna), to publiczność nie była w stanie znieść na scenie operowej kurtyzany jako postaci pozytywnej, obrazów z domów rozpusty i tego, że akcja rozgrywa się współcześnie. Mimo to rola Violetty Valery (tytułowej „traviaty”, czyli z jęz. włoskiego „zbłąkanej”) stała się koronną partią największych sopranów, a całe, niezwykle melodyjne i poruszające dzieło – przebojem repertuaru operowego.

  Czas trwania: 2 godziny i 28 minut (w tym jedna 10-minutowa przerwa).

 Ceny biletów:
30 zł normalny | 25 zł ulgowy |  Sprzedaż biletów prowadzona w kasie kina tel. 664 137 017

 

 

 

2 września 2015

Wakacyjne warsztay filmowe i teatralne

Przejdź do - Wakacyjne warsztay filmowe i teatralne

Kolejny już raz w Domu Kultury we Włoszczowie odbyły się „Wakacyjne Warsztaty Filmowe i Teatralne z KinoSzkołą w Kinie „MUZA”. W dniach od 13 do 17 lipca 2015 r. zorganizowano produkcję filmu fabularnego  pt. „Robimy film”. W tym roku postanowiono stworzyć film animowany pt. „Szczęśliwa Kurka”, na  podstawie wierszy i opowiadań  Teresy Ostrowskiej.

23 lipca 2015
Czytaj więcej o: Wakacyjne warsztay filmowe i teatralne

Wakacje w Domu Kultury we Włoszczowie

Przejdź do - Wakacje w Domu Kultury we Włoszczowie

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w Domu Kultury we Włoszczowie zorganizowano cykl zajęć wakacyjnych dla dzieci w wieku szkolnym. Codziennie w godzinach dopołudniowych rodzice mogli zostawić swoje pociechy pod fachową  opieką instruktorów, a różnorodność proponowanych zajęć sprawiła, że chyba nikt nie miał czasu na nudę. Zajęcia zawsze były dostosowane do wieku, umiejętności i potrzeb uczestników oraz oczywiście do pogody za oknem.

21 lipca 2015
Czytaj więcej o: Wakacje w Domu Kultury we Włoszczowie

Metropolitan Opera. Po raz pierwszy w kinie w województwie świętokrzyskim !!! W Twoim kinie

Przejdź do - Metropolitan Opera. Po raz pierwszy w kinie w województwie świętokrzyskim !!! W Twoim kinie

Kino "Muza" we Włoszczowie zaprasza 22 maja na retransmisję spektaklu "Łucja z Lammermooru" z muzyką Gaetana Donizettiego i librettem Salvatora Cammarano z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

11 maja 2015
Czytaj więcej o: Metropolitan Opera. Po raz pierwszy w kinie w województwie świętokrzyskim !!! W Twoim kinie

Maleniecka Noc Odkrywców

Przejdź do - Maleniecka Noc Odkrywców

Stowarzyszenie "W Dolinie Czarnej", Uniwersytet Dziecięcy Jana Kochanowskiego w Kielcach, Europejska Fundacja Kosmiczna oraz Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu zapraszają na cykl imprez promujących polskie wynalazki pn. "MALENIECKA NOC ODKRYWCÓW: SPOTKANIA Z WYNALAZKAMI (16/17 MAJA 2015"

 

11 maja 2015
Czytaj więcej o: Maleniecka Noc Odkrywców