Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dobra runda jesienna Hetmana

Przejdź do - Dobra runda jesienna Hetmana

W dniach 1 do 4 grudnia r. drużyna trampkarzy młodszych Klubu Sportowego Hetman Włoszczowa brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłkarskim w Głuchołazach w województwie opolskim. Nasz zespół przez trzy dni rywalizował z silnymi drużynami z kilku województw zachodniej i południowej Polski. Oprócz zmagań sportowych chłopcy mogli również korzystać z licznych atrakcji oraz wycieczek przygotowanych przez organizatora. - Wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale bogatsi w kolejne doświadczenia sportowe, z których będziemy korzystać w dalszej pracy szkoleniowej - powiedział Karol Lichosik, trener trampkarzy KS Hetman Włoszczowa.

6 grudnia 2016
Czytaj więcej o: Dobra runda jesienna Hetmana

Program "Klub". KS Hetman promuje sport

Przejdź do - Program "Klub". KS Hetman promuje sport

W okresie od kwietnia do grudnia br. Klub Sportowy „Hetman” Włoszczowa realizuje zadanie publiczne w ramach Programu Klub współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Polega ono na przeprowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci z rocznika 2009, 2010 i młodszych oraz na zakupie sprzętu sportowego dla grupy młodzieżowej piłki nożnej i piłki siatkowej.

29 listopada 2016
Czytaj więcej o: Program "Klub". KS Hetman promuje sport

Mini Euro z Hetmanem

Przejdź do - Mini Euro z Hetmanem

Sześćdziesiąt dzieci 25 sierpnia na boisku wielofunkcyjnym przy Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie  zagrało w Turnieju Piłki Nożnej ,,MINI EURO Z HETMANEM”, organizowany przez   KS Hetman Włoszczowa przy wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa. Współorganizatorem imprezy było PCKR.

1 września 2016
Czytaj więcej o: Mini Euro z Hetmanem

Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn

Przejdź do - Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn

20 sierpnia br. na Stadionie OSIR zgodnie z coroczną tradycją odbył się turniej siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn.  Uczestnicy rywalizowali o Puchar prezesa OSM Włoszczowa Stanisława Skóry. W turnieju udział wzięło 11 par - 22 osoby pochodzące z trzech województw: małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.  

23 sierpnia 2016
Czytaj więcej o: Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn

Turniej siatkówki plażowej mężczyzn

Przejdź do - Turniej siatkówki plażowej mężczyzn

Zwyciężyła para Piotr Kołodziejczyk i Łukasz Kiniorski (Kielce). Gospodarze nie odpuścili pozycji medalowej i zajęli trzecie miejsce. 10 lipca br. odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego we Włoszczowie. Rywalizacja toczyła się systemem brazylijskim dla 16 par. Walczyły drużyny z województwa świętokrzyskiego oraz śląskiego.

13 lipca 2016
Czytaj więcej o: Turniej siatkówki plażowej mężczyzn

Lato czeka na Klekocie

Przejdź do - Lato czeka na Klekocie

2 lipca br. na podwłoszczowskim zalewie „ Klekot” powitaliśmy lato. Upalna pogoda sprzyjała tym, którzy wybrali wypoczynek nad wodą. Można było do woli korzystać z kajaków i rowerków wodnych. Najpopularniejszą z rozgrywanych konkurencji było pełne emocji i zabawy rodzinne przeciąganie liny na plaży. Były wyścigi kajaków. Stoiska gastronomii zapewniały chłodne napoje, przekąski i lody. Wspólnie z wypoczywającymi lato witał zastępca burmistrza Sławomir Owczarek.

6 lipca 2016

Dobry start "Lata z Hetmanem"

Przejdź do - Dobry start "Lata z Hetmanem"

W dniach 1-2 lipca 2016 r. odbył się II Międzynarodowy Letni Turniej Piłki Nożnej „HETMAN CUP 2016”. Głównym organizatorem był gospodarz turnieju przy współudziale Gminy Włoszczowa i Powiatu Włoszczowskiego.

5 lipca 2016

Wakacje na Klekocie

Przejdź do - Wakacje na Klekocie

Start 2 lipca od godz.10.00 do godz.15.00. W programie m.in. wyścigi kajaków, kule wodne, zjeżdżalnie i karuzele. Malownicze wschody i zachody słońca, dobroczynny mikroklimat, piaszczysta plaża, zachwycający krajobraz, miejsca grillowe, boisko do piłki plażowej, dobry dojazd zachęcają do odwiedzania Klekotu, zwłaszcza latem. Na turystów czekają szlaki wędrowne i rowerowe. Amatorom sportów wodnych polecamy łódki, rowery wodne, kajaki, wędkarstwo. Zapraszamy

28 czerwca 2016
Czytaj więcej o: Wakacje na Klekocie

„Umiem Pływać” – zakończenie projektu

Przejdź do -  „Umiem Pływać” – zakończenie projektu

Od marca do czerwca br. włoszczowska pływalnia "Nemo" realizowała projekt powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać. Uczestniczyło w nim około 400 uczniów ze szkół podstawowych klas od I do III w: Koniecznie, Seceminie, Żelisławicach, Oksie, Kozłowie, Przyrowie, Lelowie. Dzieci poprzez zabawę nabywały umiejętności pływania pod fachowym okiem wykwalifikowanej kadry ratowników basenu Nemo. Serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji.

22 czerwca 2016

Europejsko na Pływalni Nemo

Przejdź do - Europejsko na Pływalni Nemo

W zorganizowanych i przeprowadzonych przez OSiR Włoszczowa turniejach i zawodach sportowych wzięło udział około 500 osób. Zawodnicy świetnie się bawiąc, chętnie pokazywali swoje umiejętności. W dniach od 26 maja do 1 czerwca br. odbył się VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, do edycji przyłączył się również Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie przeprowadzając szereg konkurencji dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Wręczając dyplomy zachęcaliśmy do ruchu na świeżym powietrzu oraz sportowego trybu życia. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana w ramach VIII ETS. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i świetnej zabawy.

 

7 czerwca 2016

Zdrowo na pływalni

Przejdź do - Zdrowo na pływalni

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 14 maja br. Ośrodek Sportu i Rekreacji promował projekt „Otwórz się na zdrowie z basenem NEMO we Włoszczowie”. Nie zabrakło możliwości sprawdzenia umiejętności pływackich. Sprzyjała  temu 50 procentowa zniżka na bilety wejściowe. Bezpłatna analiza składu ciała przeprowadzona przez specjalistę  dietetyka oraz darmowy masaż leczniczy szczególnie zwróciły uwagę na zdrowy styl życia. Dodatkowymi atrakcjami były gry  i zabawy na pływalni oraz strefa zabaw plastycznych dla dzieci wraz z punktem malowania twarzy. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Włoszczowy i jej okolic.

17 maja 2016

III Edycja Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej na finiszu

Przejdź do - III Edycja Ligi Pływackiej dzieci i młodzieży szkolnej  na finiszu

W sezonie 2015/2016 mogliśmy zobaczyć dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz placówek ponadgimnazjalnych w zawodach pływackich organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie. Serdecznie dziękujemy uczestnikom i opiekunom. Zapraszamy 27 kwietnia br. o godzinie 10:00 na uroczyste zakończenie III Edycji Ligi Pływackiej, które tradycyjnie odbędzie się na pływalni NEMO. Organizatorzy rzucą też coś niecoś na ruszt i przygotują kiełbaski z ogniska.

25 kwietnia 2016